Naha pinguldamine ilma iluoperatsioonita

28/12/2018

Aastatega väheneb meie organismis ning ka nahas kollageeni ja elastiini tootmine. Selle tulemusena nahk lõtvub, naha toon muutub kahvatuks ning elutuks. Kirurgilisi niite kasutataksegi lõtvunud naha kergeks ''trimmimiseks'' ning naha tooni värskendamiseks. Kuna kirurgiline niit on fikseeritav, siis võimaldab see lisaks nahka noorendavad toimele ka nahka pinguldada. Oluline on siiski teada, et niidid ei asenda näo ringlõikust. Iluoperatsioon on alati tulemuslikum.

Dr. Tiia Tamme alustas kirurgiliste niitide paigaldamisega rohkem, kui kümme aastat tagasi peale Contour Thread Lift (USA) koolituse läbimist Londonis. Seejärel kasutas ta aastaid Itaalia Happy Lift kirurgilisi niite ja nüüd viimased paar aastat töötab ta USA-s toodetud Silhouette Soft niitidega. Dr. Tamme sõnul on möödunud kümnendi jooksul märgata kirurgiliste niitide disainis, paigaldamise metoodikas ja protseduurijärgses taastumisperioodis progressi. Nüüd võib selle meetodi kohta öelda, et tegemist on minimaalselt invasiivse protseduuriga, mis annab loomuliku kudesid tõstva, pinguldava tulemuse. Ameerikas on Silhouette Soft kirurgiline niit tuntud Instalift nime all ning on väga populaarne nädalavahetuse protseduur!

Kirurgiliste niitide eesmärk

Kirurgilised niidid on valmistatud piimhappe töötlemisel saadud polülaktiidist, mis resorbeerudes stimuleerivad kude produtseerima fibroblastiide. Kirurgiline nii küll ise resorbeerub, aga nahas sees tekivad niidi trajektooride järgi uued elujõuliste rakkude read, mis täidavad ka kortse, mõjuvad nahka pinguldavalt ning noorendavalt.

Kirurgilised niidid näevad visuaalis välja nagu ringvardad mille sees on koonused või konksukesed. Need konksukesed haakuvad ümbritsevatesse kudedesse. Selle abil toimubki n.ö. kudede ümber paigutamine ehk ''näo üles tõstmine''.

Varasematel aegadel olid kasutuses mitteresorbeeruvad niidid, tänaseks on nende kasutamine Ameerikas keelatud, sest see on heaks kasvulavaks ka granuloomidele. Euroopas on mitteresorbeeruvate niitide kasutamine lubatud.

Mida peab patsient eelnevalt teadma kui ta otsustab lasta paigaldada kirurgilised niidid

Kirurgiliste niitide paigaldamine on valutum protseduur kui mesoniitide paigaldamine ja võtab aega maksimaalselt kuuskümmend minutit.

Eelnevalt tehtud täitesüstid pigem segavad niitide paigaldamise protseduuri kui abistavad. Väga sagedased on olukorrad kui patsient on teinud eelnevalt täitesüstid ning arsti sellest informeerimata laseb paigaldada ka kirurgilised niidid. Tulemuseks on protseduuri käigus nahast välja voolav täiteaine, mis segab niidi kinnitamist ega anna laitmatut lõpptulemust.

Küll aga võib kirurgilisi niite kombineerida Botuliintoksiiniga. Nende kahe aine kombineerimine annab väga häid ja naturaalseid tulemusi. Näiteks otsmikualale kirurgilisi niite- ja Botuliintoksiini kasutades, võimaldab see tõsta isegi pisut langevat silma välisnurka.

Kirurgiliste niitide paigaldamise ohud

Kui niite paigaldab õppinud ja kogenud kirurg, siis tegelikult ohte ei ole. Selle protseduuri juures on tähtsaim niidi ja sügavuse tunnetamine. See tähendab, et kirurg peab aru saama millisesse nahakihti ta niiti paigaldab. Kui kirurg paigaldab niiti õigele sügavusele, siis ei ole protseduur ka valulik.

Tihti peetakse ohuks ka niitide paigaldamise järgset naha n.ö. krousi tõmbamist. Jah, seda võib muidugi juhtuda kui nahka on liigselt pinguldatud, aga ka selline efekt kaob paari nädala jooksul. Eakamale, lõtvunud nahale sobib siiski näo ringlõikus paremini, sest see on tulemuslikum ja pikaaegsem ning kirurgiline niit ei asenda ilulõikust. Need küsimused arutatakse tavaliselt aga konsultatsiooni käigus alati patsiendiga läbi.

Ohuks peetakse ka ülekaalu. See ise ei ole aga kindlasti mitte oht, vaid sellisel juhul ei pruugi me saada soovitud tulemust, sest rasva raskus on tugevam kui kirurgiliste niitide võime nahka üleval hoida.

Levinuimad piirkonnad kirurgiliste niitide paigaldamiseks

Kõige tihedamini paigaldatakse kirurgilisi niite näo erinevates piirkondades, kaelal, dekolteel, kehapiirkondadel, kõhul ja põlvedel. Niite võib paigaldada nii palju kui kirurg otsustab või soovitab. Siin ei ole kindlat reeglit. Vajadusel võib niite juurde lisada orienteeruvalt aasta pärast.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started