Kuidas iluteenindajana õiget töörõivast valida?

17/02/2019

Esmamulje iluteenindajast määrab tema välimus, suurt rolli mängib sealjuures riietus, mida kliendiga kohtudes kantakse. Mitte vähem tähtsal kohal on vormiriietuse puhul aga ka mugavus ning kanga kvaliteet. 

Iluteenindaja tööriietusest palusime rääkida selle ala eksperdil, 10-aastase staažiga tööriiete loojal Kristel Suikil, kes on paljudele tuttava töörõivaste brändi Mirtel Design asutaja. Lisaks moekunstnik-disainer haridusele, omab Kristel ka kosmeetiku haridust ning 5-aastast töökogemust antud vallas, teades seeläbi täpselt, milline peaks olema tasakaal iluteenindaja vormiriietuse ilu ja mugavuse vahel. Siinkohal toome välja mõned tähelepanekud, mida Kristel soovitab töörõivast valides silmas pidada:


1. Usaldusväärsus

Töörõivast kandev töötaja mõjub koheselt professionaalsemalt kui tavariideid kandev iluteenindaja. Kindlasti on üheks põhjuseks see, et me oleme harjunud usaldama vormiriideid kandvaid inimesi (politseinike, arste, tuletõrjujaid). Puhas ja korrektne töörõivas tekitab kindlustunnet ning mõjub tõsiseltvõetavamalt kui tavariietus.

2. Vastupidavus

Töörõiva üks esmaseid funktsioone on töötaja kaitsmine, mistõttu on töörõivakangastele loodud omad nõudmised koostise ning kiudude sisalduse osas. Kuna töörõivaid tuleb tihti ja kõrgel temperatuuril pesta, on oluline, et need oleksid valmistatud vastupidavast ja kvaliteetsest materjalist. Tänapäevased töörõivad ei ole enam sellised, nagu 10 aastat tagasi - kangaid kootakse nii, et ihusõbralikud puuvillased kiud jääksid vastu keha ja polüesterkiud oleksid rõiva välispidisel küljel. Teatavasti on nahk meie suurim organ ja äärmiselt tähtis on pöörata tähelepanu sellele, millega oma nahka katame. Kombineerides puuvilla- ja polüesterkiud, saame pehmed ja mugavad rõivad, mis on samas ka vastupidavad ja värvikindlad.

3. Mugavus

Sobiv tööriietus tuleb valida vastavalt töö iseloomule ning peab olema õige suurusega. Kindlasti ei tasu valida endale mitu numbrit väiksemat rõivast, eriti kui töö iseloom näeb ette päevas 5-8h istumist või vastupidi pikka päeva näiteks kliendile massaaziteenust pakkudes. Liiga kitsad töörõivad ei ole kandja tervisele head, tekitades ebamugavustunnet ja paistetusi. Sellel põhjusel ei ole heaks töörõivaks ka näiteks kitsad teksapüksid. Kõige parem on lasta töörõivas õmmelda vastavalt enda mõõtudele ning töö iseloomu silmas pidades, nii võid kindel olla, et tunned end tööd tehes mugavalt.

4. Osa brändist

Töörõival on oluline roll selles, millisena inimesed su ettevõtet näevad. Põneva disainiga töörõivad ei ole mitte ainult pilkupüüdvad, vaid ka meeldejäävad, moodustades seeläbi olulise osa brändingust. Töörõivad, millel on ettevõtte logo või vastavad värvid, mõjuvad liikuva reklaamina ning lisavad ettevõttele usaldusväärsust. Töörõivaid tellides ära karda esitada enda ideid või asjale loominguliselt läheneda, töörõivas ei pea olema igav!

5. Enesekindlus

On teaduslikult tõestatud, et vormiriietusel on kandjale psühholoogiline mõju, mistõttu ta tunneb end enesekindlama ja võimekamana. Töörõivast kandes esindad sa mitte ainult enda ametit, vaid ka sellega kaasnevaid oskusi - näiteks eeldame me arstikitlis olevalt inimeselt meditsiinilisi teadmisi ja iluteenindajalt jällegi tema erialaseid teadmisi ja oskusi. Töörõivas lisab kandjale ka teatava vastutuse, millega kaasneb vastav professionaalne käitumine.

Oleme väga rõõmsad, et saame pakkuda Eesti iluteenindajatele võimalust valida enda esindusriieteks sobivad lõiked, värvid ja aidata ka erisoovide osas. Igaüks meist soovib olla eriline ja kaunis. Oma töökeskkonnas end hästi tundes saame positiivset energiat jagada ka oma klientidega!

Tutvu uute kollektsioonidega mirteldesign.com lehel.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started