4 soovitust iluteenuse kodulehe omanikule või tellijale

07/07/2019

Iluseminari "I Am Beautiful" 2019 üks spiikritest on KoduleheKoolitused koolitaja Merlis Jusupov, tegime temaga väikese intervjuu.

PIRET: "Milline on soovitus iluteenindajale kui ta hakkab looma oma isiklikku kodulehte?"

MERLIS: "Pole mõtet siin rääkida, et ennem tee eeltööd, leia usaldusväärne partner või koolita ennast. Kõige tähtsam on saada aru, et kui sa tahad kodulehega raha teenida, siis arvesta, et sa saad omale uue lapse, kes vajab regulaarselt sinu tähelepanu ja hoolitsust. Planeeri igasse nädalasse piisavalt aega nii sisutootmiseks kui lehe haldamiseks."

PIRET: "Missugused on kõige levinumad eksimused iluteemalistel kodulehtedel? Näiteks kolm näidet"

MERLIS: "Esiteks - kodulehe tellija arvab, et ta teeb (laseb teha) selle lehe endale. Tuleks alati meeles pidada, et kes on tegelik ehk peamine sinu kodulehe kasutaja. Kas see oled sina või sinu tulevane klient?

Teiseks - ei teata, kui palju on koduleht firmale eurosid toonud ja puudub ajaliselt ja ühikuliselt sõnastatud kodulehe eesmärk. Sa pead teadma, mis kasu sul sellest kodulehest on. Vastasel juhul võiksid selle tegemisele kulunud raha annetada lastekodule.

Kolmandaks - kodulehed on paljudel sisutühjad ja ettevõtte kesksed. Räägitakse vaid meie ja meie. Tuleks rohkem selgitada, mis kasu inimesed sinu teenusest saavad ja kuidas see päriselt igapäevaelus väljendub. Sul on olemas müügimees (sinu teenuse leht), kes teeb tööd 24/7 ja ta võiks uutele külastajatele selgitada teenusest tulenevaid kasusid ja tulemusi."

PIRET: "Kuidas eristuda sama teenust pakkuvast konkurendist?"

MERLIS: "Tahaks öelda, et see on täna üsna lihtne. Lihtsalt avalda oma tugevus või erilisus kodulehel. Enamus seda ei tee."

PIRET: "Miks võiks luua kodulehe kui on toimivad sotsmeedia kanalid tänapäeval?"

MERLIS: "Ma küsiksin vastu , et mis sa arvad, miks omavad sellised firmad veebilehte nagu Swedpank või IBM, Apple, Microsoft, Samsung, Telia, Tallink või Apotheka?

Nad kõik avaldavad veebilehel regulaarselt oma sihtgrupile väärt sisu, loovad uutes külastajates usaldust ning teevad seal müüki.

Nad kõik kasutavad sotsiaalmeedia kanaleid liikluse toomiseks oma kodulehele ning ei soovi suurtest hiidudest olla sõltuvuses."

Koduleht on sinu turunduse alusplatvorm, kus oled sina see, kes nööre tõmbab. Kõik teised kanalid on selleks, et viia liiklust kodulehele.

Kui sul tekkis huvi saada nendele küsimustele rohkem põhjalikumaid vastuseid, siis mine loe rohkem siit: https://bit.ly/Iluteenuse-koduleht